Muž s koronavírusom tvrdí, že prekonal chorobu „horúcou whisky s medom“

Prvý Angličan, u ktorého bola diagnostikovaná koronavírus Wuhan, bol zbavený choroby po tom, ako ignoroval rozkazy lekárov a namiesto toho sa rozhodol piť horúce whiskey s medom.

To je pravda, klasický horúci koktail pozostávajúci z whisky, citrónu, medu a škorice údajne Britovi vyliečil jeho chorobu.

Connor Reed, 25-ročný učiteľ angličtiny žijúci vo Wuhan v Číne, povedal Slnku, že mu bol diagnostikovaný koronavírus pred dvoma mesiacmi po tom, čo trpel na zlý kašeľ, ktorý sa nemohol triasť.

“Bol som ohromený, keď mi lekári povedali, že trpím vírusom.” Myslel som, že umriem, ale podarilo sa mi to poraziť, “vysvetlil Reed.

„Použil som inhalátor, ktorý pomohol kontrolovať kašeľ a vypil horúcu whisky s medom, až kým sa to nevyčerpalo,“ pokračoval. “Je to staromódny liek, ale zdalo sa, že to urobí trik.”

Reed naznačil skepticizmus bežnej medicíny a dodal: „Odmietol som brať antibiotiká, ktoré mi lekári predpísali, pretože som nechcel brať žiadne lieky.“

Connor tiež opísal, aké to je v súčasnosti vo Wu-chane, a povedal: „Wu-chan sa stáva skutočným mestom duchov – na uliciach je takmer každý a v obchodoch je málo čerstvého ovocia a zeleniny.“

„V lekárňach nezostali žiadne lieky ani masky. Ak pôjdete bez masky, polícia vás zatkne, “uzavrel.

Pozostalý koronavírus hovorí, že kontaktoval ministerstvo zahraničných vecí, ale že „stále sa pýtali, či chcem miesto na letisku, ale povedal som nie. Vytrhnem to tu. “

“Som dôkazom, že koronavírus môže byť porazený,” povedal Reed a poskytol nádej ostatným, ktorí bojujú s vírusom.

Reedova etnicita mohla hrať úlohu v novej štúdii čínskych vedcov, podľa ktorej sú Kaukazania v podstate imunní proti vírusu, pretože v pľúcach je nízky počet buniek exprimujúcich enzým angiotenzín 2 (ACE2).

Na druhej strane, ázijskí muži majú veľké množstvo buniek ACE2, na ktoré sa koronavírus prilepí, čím sa stanú zraniteľnejšími voči vírusu.